Campaign Türkiye Röportajımız

Sharkuteri Ajans Başkanı Özgür Humar, dijitalden tam hizmet ajansına dönüşüm süreçlerini ve başarının üç doğrudan oluşan formülünü paylaştı.

 

Sekiz yıl önce dijital medya ajansı olarak sektöre adım atışının ardından, müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda tam hizmet ajansı olarak hizmet vermeye başlayan bir ajans Sharkuteri Medya. Bu değişimle beraber tüm mecralarda stratejik planlama ve satın alma yapmaya başlayan ajans, aynı zamanda içinde kreatif departmanını da barındırıyor. Başarılı geçen bir yılın ardından, geçtiğimiz yılın öne çıkan tartışmalarıyla ilgili görüşlerini ve bu yıla dair öngörülerini, ajans başkanı Özgür Humar ile konuştuk.

Seda Büktel Dijital medya ajansı olarak başladığınız bu yola şu anda tam hizmet ajansı olarak devam ediyorsunuz. Ajansı bu değişime iten sebepler neler oldu?

Özgür Humar Değişime sebep olan en önemli etken müşterilerimiz oldu. Hizmet verdiğimiz markalarımızla çok yakın bir iletişime sahibiz.
Markalarımız; hazırladığımız dijital kampanya stratejileri, satın alma aşamasında esnek yapımız, kampanya, rakip markalar ve sektör takibinde gerçekleştirdiğimiz detaylı analizler ve raporlamaya verdiğimiz önemden dolayı dijital medya dışında diğer mecralar ile ilgili strateji, medya planı ve satın alma kararlarında önce bizden fikir almaya başladılar. Fikir almalar öneri istemeye dönüştü; yaptığımız öneriler için de bu satın almaları ekibimizin yapması talepleri gelmeye başladı. Biz de yeni ekipler ve iş ortaklıkları gerçekleştirmeye başladık ve dijital medya dışındaki diğer mecralarda strateji, planlama ve satınalma gerçekleştirmeye başladık.

Seda Büktel Tam hizmet medya ajansı dendiği zaman burada bir anlaşmazlık yaşandığı oluyor mu? Müşterilerin aklında canlanması gereken konu başlıkları neler olmalı? Tam olarak neleri beklemeli müşteriler bu yapılardan?

Özgür Humar Biz bir medya ajansıyız. Markalarımız için gerçekleştirilecek kampanyalarda, müşteri ve marka ekipleriyle birlikte doğru stratejileri çizip uygun mecralarda efektif fiyatlarla kampanyalarımızı hayata geçiriyoruz.
Bu çalışmaları gerçekleştirirken, müşterilerimizin kampanyalarının görsel tasarım, prodüksiyon, mikro site tasarımı, dijital uygulama ve sosyal medya yönetimi ihtiyaçlarına da cevap veriyoruz. Böylece markalarımız bir kampanya için tek bir iletişim ile hemen hemen tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar
Ama tabii ki zaman zaman anlam karmaşası olabiliyor. Promosyon hizmetlerinden, basın ilişkilerine kadar çok geniş bir yelpaze için bizden hizmet talebi olabiliyor.

Röportajın devamı için 

https://www.campaigntr.com/sharkuteri-gercek-ve-potansiyel-bir-hedef-kitle-olmali/

25-11-2019

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Cad No:88 K:4 D:7 Teşvikiye / İstanbul

Teklif İste